English

MEMORIÁL
FRANTIŠKA HRDLIČKY

MEZINÁRODNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ U19
28.7. - 29.7. 2017, TEPLICE
MEMORIÁL FRANTIŠKA HRDLIČKY BYL ROZLOSOVÁN

Tři týdny před zahájením turnaje znají všechny kluby turnajový klíč, který vede k případnému vítězství ve druhém ročníku. Oproti loňskému čtyrčlennému zahajovacímu ročníku se letos turnaj koná již se šesti účastníky, kteří byli rozdělení do dvou skupin po třech. Po pátečním odehrání skupin se v sobotních finálových zápasech utkají stejně umístěné týmy.
Oba čeští zástupci FK Teplice a Bohemians Praha byli nasazeni do rozdílných skupin, stejně tak loňští finalisté FK Teplice a Dynamo Dresden byli rovněž nasazeni do opačných skupin. O dalších týmech ve skupině A a B již rozhodl los.

Ve skupině A se domácí FK Teplice pokusí probojovat do finále skrz soupeře z Maďarska a Polska. V prvním utkání narazí na Honvéd Budapešť a následně na Zaglebii Lubin. Honvéd Budapešť patří spolu s Ferencvárosem a Videotonem k předním mládežnickým akademiím v Maďarsku. A-mužstva se spolu utkaly v posledním ročníku UEFA Intertoto Cupu v létě 2008, kdy byl úspěšnější Honvéd.
Zaglebie Lubin získala statut mládežnické akademie Polského fotbalového svazu a účastní se tak nejvyšších mládežnických soutěží své země. S Teplicemi zatím měla minimální kontakt, ačkoliv se jedná o nejblíže položený polský prvoligový celek od města Teplice.


Skupina A
Budapešť Honvéd FC
Zaglebie Lubin SA
FK Teplice


Ve Skupině B je favoritem účastník německé dorostenecké Bundesligy Dynamo Dresden, které v loňském finále podlehlo FK Teplice. Letos ve skupině narazí na Bohemians Praha, se kterým loni vyšlo vítězně výsledkem 3:0. Bohemians Praha však slaví návrat do nejvyšší české dorostenecké soutěže a loňský výsledek bude chtít jistě odčinit. Třetím týmem skupiny B je FK AS Trenčín připravující své hráče v těsné spolupráci s Ajaxem Amsterdam. Boj o finále bude ve skupině B neménně zajímavý.


Skupina B

SG Dynamo Dresden
FK AS Trenčín
​Bohemians Praha


Datum:
10. 7. 2017

Další články:
Memoriál Františka Hrdličky byl rozlosován

Finále se odehraje v AGC Areně v sobotu v 11:00 hodin

FK Teplice vstoupí do turnaje proti Honvédu Budapest