Memorial Frantiska Hrdlicky

Historie turnaje

MEMORIÁL FRANTIŠKA HRDLIČKY

Mezinárodní turnaj kategorie U19 přivádí každoročně Teplic přední kluby středoevropského regionu.
V poslední sezóně mládežnické kariéry se mladí hráči poměřují s nejvyšší kvalitou svého regionu.
Ambice turnaje dorostů U19
WORK EXPERIENCE

Ve vzpomínce a s úctou k odkazu pana Františka Hrdličky pořádá klub FK Teplice každoročně turnaj kategorie U19, který vyplňuje letní přípravné období pro hráče posledního ročníku mládežnické kategorie.

Ve své filosofii se FK Teplice vždy snažil o zaměření na mladé hráče, které s prokazatelnými úspěchy uváděl do nejvyšší české soutěže. Mezi zářné příklady patří Martin Fenin, Jakub Mareš, Michael Lüftner, Alex Král, Egon Vůch, Patrik Žitný.

Cílem pana Františka Hrdličky bylo dostat do Teplice evropský fotbal té nejvyšší kvality. Toto se povedlo několika úspěšnými sezónami v pohárové Evropě v rámci soutěží UEFA a dále častými zápasy reprezentace České republiky na stadionu Stínadla.

Podobné ambice má i letní turnaj dorostů kategorie U19, který má za cíl do města Teplice přivádět fotbal te nejvyšší možné úrovně v kategorii U19, tedy koncovém ročníků mladežnické výchovy.

Minulý ročník měl německé finále, 1. FC Magdeburg v něm na penalty pokořil Dynamo Dresden, které stále čeká na triumf v turnaji
Turnaj prošel změnou formátu a rozšířením na 6 účastníků. V konkurenci klubů z 5 evropských klubů triumfoval Budapest Honvéd FC
První ročník turnaje se čtyřmi účastníky. V konku-renci Dynama Dreden, Hallescher FC, Bohemians Praha zvítězil domácí dorost FK Teplice U19
POSLEDNÍ VÍTĚZOVÉ
2018
1. FC Magdeburg U19
Magdeburg na turnaji vstřelil jediný gól a po remíze ve finále 0:0 byl úspěšnější v penaltách proti Dynamu Dresden. Ve skupině remizova 0:0 s Teplicemi a porazil Trnavu 1:0
2017
Budapest Honvéd FC U19
Maďarský velkoklub v turnaji ani jednou nezaváhal, ve skupině zvítězil nad FK Teplice a Zaglebií Lubin, ve finále pak porazil FK AS Trenčín poměrem 3:1
2016
FK Teplice U19
V semifinále přešel domácí dorost na penalty přes Hallescher FC a v sobotním finále porazil Dynamo Dresden 2:1